SLOVENSKO

Zraková pyramída v Súľove – SLOVENSKO

Víkendy očami zárobkovo činného občana Slovenskej republiky predstavujú otvorené fiktívne vrátka vtačej klietky s nastaveným časovačom (cca okolo 2880 voľných minút). Ako s nimi naloží jednotlivec je čisto jeho rozhodnutie. Existujú však faktory, ktoré nás ovplyvnia vo výbere možností trávenia voľného času. Ak hovoríme o vonkajších faktoroch, tak jedným z najdominantnejších je POČASIE, a toto hrá veľkú rolu aj v mojom živote. Počas pochmúrnych víkendov hladkám obrazovku na  telefone, pričom odraz v mojich očiach naznačuje, že sa predieram instagramovým feedom. Isteže, túto činnosť nevykonávam 24/7, lež pri scrollovaní môžete nájsť zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu.

IDEU  by sme mali,teraz už len stačí počkať , kým sa vyjasní.

 

Mojim najbližším plánom na výlet sa stala Zraková pyramída v Súľove. Táto kuriozita ma zaujala natoľko, že som si o nej musela zistiť všetky dostupné informácie. S R A  N D U J E M. Veľmi by som chcela byť typ človeka, ktorý si o predmetnej veci zistí vopred dostatok informácií a následne ich pretaví aj do života ostatných ľudí. To sa však nestalo a údaje som si dohľadala dodatočne.

Preto milí čitatelia, pred tým ako vám opíšem svoj zážitok, tak vás oboznámim s niektorými faktami.

  • Za toto umelecké dielo je zodpovedný Juraj Gábor, to vďaka nemu máme fotky, ktoré zdobia naše instagramy. (Hallelujah)
  • Životnosť prírodného kina sa odhaduje na 5 rokov, pričom ide o veľmi optimistický odhad, nakoľko sa počíta, že ľudia dostali do vienka poriadné kusisko slušného správania
  • Drevená pyramída ma 18 metrov a ponúka výhľad na Súľovské vrchy
  • Objekt  slúži ako vyhliadka a aj ako turistický prístrešok

 

ZO ŽIVOTA (môj príbeh a na čo sa pripraviť)

V jedno slnečné ráno sme sa rozhodli, že poobede pôjdeme na mnou dookola omieľaný Súľov. Do navigačného systému a.k.a WAZE, sme zadali názov obce, ktorá sa nachádza 30 minút za Žilinou. Niektorí ľudia (moja drahá mamička) by mohli namietať, že cesta sa tiahne ako sopeľ a v časovej priamke by sme sa dostali až ku trom hodinám (nepočúvajte mamu, počúvajte WAZE).

Na internete nájdete mnoho tvrdení o tom, aké náročné bolo nájsť správnu cestu, ktorá vedie priamo k turistickej atrakcii v Súľove. V tomto bode som ochotná oponovať, pretože ja sa skutočne dokážem stratiť aj v nákupnom centre, ale v Súľove nie.

Ako zistíte, že ste správne?

V momente, kedy odstavíte svoje motorové vozidlo (za predpokladu, že ste neprišli autobusom) vás privíta postarší pán s parkovacím lístkom v hodnote symbolických troch euríčok. Nebojte sa, ak máte pri sebe väčšiu finančnú hotovosť, ochotne vám vydá. Ďalším dôležitým krokom je nasledovať dav, ten vás dovedie priamo k cieľu. Cesta sa odhaduje na 25 minút, pričom sa pripravte na menší stupačik.

Ako som už spomínala na výlet sme sa vybrali počas  víkendu. A tak nás neprekvapili desiatky ľudí čakajúcich na fotografiu. V rade sme trpezlivo stáli 20 minút, kochali sa prírodou a na záver si spravili pár milých fotiek na pamiatku. Vďaka Jurajovi som objavila krásu Súľovských vrchov, ktoré sa tento rok budem snažiť zdolať.

ĎAKUJEM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.