Ezoterika Krása

VÝZNAM RUŽE

 

 

ŽENY sú obdarovávané kvetinami už od útleho veku a prakticky ich neustále sprevádzajú počas života. Zrejme si ani len nespomeniete, kedy ste dostali svoj prvý kvet, no s najväčšou pravdepodobnosťou to bolo na narodeniny. Samozrejme, narodeninami sa to nikdy nekončí, nasledujú meniny, pokračujú sviatky: „DEŇ ZAMILOVANÝCH“ ,  „DEŇ MATIEK“ či „MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŽIEN“  (a určite som ešte na nejaké tie „DNI“ zabudla, napríklad medzinárodný deň medzinárodných dní | vtip).   Ak, nosíte status -ZADANÁ- , okrem Valentína očakávate kvietky aj na výročie, výročie výročia alebo len tak.

 

Hoci úvodná reč môže znieť tak, že patrím ku skupine cynikov,  opak je pravdou. Myslím si, že tieto „krásky“ sú skutočne magické. Veď len jeden jediný kvet dokáže prišiť smutnej tvári nádherný úsmev a čerešničkou na torte sú radosťou žiariace oči. Z vlastnej skúseností viem povedať, že najčastejšie darovanými kvetinami sú ruže. Preto som sa rozhodla zužitkovať informácie, ktoré som medzičasom nadobudla.

 

VÝZNAM RUŽE

 

Červená ruža

  • Iste Vám neušlo, že si vydobyla „titul“ KRÁĽOVNÁ KVETOV právom.
  • Už od nepamäti je symbolom znovuzrodenia, víťazstvá (nad smrťou) a lásky. Špeciálne červená predstavuje akúsi vášeň, odvahu a zaľúbenie.

Rúžová ruža

  • Táto farbička hovorí jazykom nežnosti, ten kto Vám ju daroval prechováva voči Vám sympatie a obdiv (spája sa aj s eleganciou a gráciou).
  • Je vhodným „kandidátom“ na prejavenie súcitu.
  • Tmavo-rúžová symbolizuje vďačnosť a uznanie, preto darovanie je vhodným spôsobom ako povedať ĎAKUJEM

Biela ruža

  • Hovorí: „SOM (ŤA) HODEN“, zobrazuje skutočnú, čistú lásku. Jej synonymom je „SVADOBNÁ RUŽA“, pretože stvárňuje jednotu, celistvosť a vernosť.
  • Ideálne kombinovať s červenými ružami.

Žltá ruža

  • Napriek tomu, že  farba vzbudzuje pocit radosti a energie,  na ruži  symbolizuje vzťah, ktorý smeruje do záhuby (nevera).

 

 

Je mi nad slnko jasné, že článok si nevyhľadá žiaden chlap, preto sa celý čas prihováram k ženám. Ak máte polovičku, ktorá sa s Vami nerozpráva  o svojich pocitoch, podvedomý výber farby ruže Vám povie viac…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.