Ezoterika

PROKRASTINÁCIA |pustite ma von

Nedokážete sa donútiť vykonať činnosť, ktorú musíte urobiť, pretože sa Vám jednoducho nechce a tak  radšej pozeráte do prázdna? Tomu sa milí moji, hovorí

PROKRASTINÁCIA

 

Vítajte vo svete, kde Prokrastinácia tvorí pár s Lenivosťou a ich najlepšia kamoška je Flegma. Priznávam, že táto skupinka ľudí to v živote nemá najľahšie, ale o to viac si vážime, keď sa prekonáme.

Najčastejšie som sa stretávala tvárou v tvár s prokrastináciou na strednej škole, kedy som sa mala našprtiť učivo, ktorého informácie nebolo reálne zužitkovať v bežnom živote. Isteže to neostávalo len pri škole, vždy keď som mala vykonať nejakú domácu prácu, ktorá mi nebola po ,,chuti“, tak som radšej zvolila ÚNIKOVÝ PLÁN.

Viete, ale do nekonečna sa nedá vyhýbať povinnostiam! Vlastne dá, určite sa dá, ale každý má na výber, buď pôjdete cestou tŕnistou, rovnou, kľukatou alebo proste zostanete len stáť. Možností je veľa.

 

PREČO PROKRASTINUJEME

 

Toto nie je problém menšiny, ale celého ľudstva, všetci niekedy prokrastinujeme. Myslím si, že je dôležité  uvedomiť si, čo je spúšťač tejto psychickej ,,choroby“.

  • MYSEĽ

Všimli ste si, že v momente počiatku prokrastinácie Vaša myseľ začne fungovať na plné obrátky a udáva Vám dôvody, prečo TO neurobiť teraz, ale neskôr. Čím viac dôvodov myseľ nájde, tým rýchlejšie Vás opantá a vy podľahnete. (viď môj problém s učením sa na strednej)

Pokiaľ nájde dôvod prečo nie a taktiež ospravedlnenie Vašej nečinnosti, zločin sa stáva dokonalým.

 napríklad: ,,Nebudem sa učiť teraz, pretože je málo hodín a i tak sa mi najlepšie učí až večer“, večer si poviete, ,,nemusím sa to učiť teraz, pretože ráno si viem všetko lepšie zapamätať.“

 

Myslím si, že za všetko môže myseľ, preto ju sem tam treba prestať počúvať.

F O R M Y    P R O K R A S T I N Á C I E

schválne nájdete sa?

 

 

  1. Začneme jednoduchšími úlohami, pretože ich zvládneme rýchlejšie a tie ťažšie si nechávame na koniec
  2. Čaká nás dôležitá práca, ale radšej si otvoríme na „chvíľu“ facebook, isntagram, youtube
  3. Nie sme si istí ako začať (dostaneme úlohu pri ktorej sa nás zmocní strach a namiesto nájdenia riešenia, sa varíme v polievke myšlienok : „To je strašne ťažké! Ako to mám spraviť. Čo, ak sa pomýlim.“ Skrátka myšlienky nám nedovolia pohnúť sa.)
  4. Strata motivácie – akonáhle dostaneme geniálny nápad, začneme premýšľať  nad jeho realizáciou a ružový obláčik sa rázom rozplynie. Prečo? Pretože vidíme neskutočne veľa prekážok, ktoré musíme zdolať, avšak my zdupkáme z bojiska bez boja.
  5. Urobím to neskôr
  6. Odkladáme lekárskej prehliadky (našli sme na svojom tele niečo, čo tam nemá byť, namiesto návštevy lekára dúfame, že to zmizne samo a bez následkov )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.