Ezoterika

Priateľstvo

 

Priateľstvo je tak silné slovo, že ho dokážem vysloviť „len“ 5 krát v súvislosti s ľudskými bytosťami.

Viete, čo ma pri tejto téme najviac fascinuje? Že už len samotne písmenka nadpisu nahradili konkrétne tváre ľudí, ktoré dodali tomuto slovu naozajstný význam.  Preto sa bude celý článok písať  v ich duchu.

Keď dovŕšime svojho prvého dvojciferného čísla, ktoré má stvárňovať reálny vek našej fyzickej schránky, pravdepodobne sme si už prešli nejakými tými kamarátstvami, ktoré mali vydržať na veky, ale čosi sa pokazilo. Za tým „čosi“ sa zväčša skrýva nejaká banalita, napríklad hádka s kamoškou pre pokazenú hračku. Avšak, časom dôvody na nekamarátenie sa naberajú na váhe, pretože každým dňom sa vyvíjame a meníme priority, ktoré nemusia korešpondovať s presvedčeniami nášho okolia, čo znamená dôvod na ukončenie kamarátstva.

Myslím si, že nadviazať kamarátsky vzťah nie je také ťažké ako ho vyformovať do úprimného priateľstva. Ešte dva tri roky dozadu som zastávala názor, že ľudia, ktorí pri mne stoja už od základnej školy budú sprevádzať moje kroky až do konca života.

Aké egoistické, všakže?

Našťastie ma z tohto omylu vyviedol len jeden pád na hubu. Keď zubami obhlodávate štrk veľmi rýchlo pochopíte, akú podpásovku ste schytali a druhýkrát do tej istej rieky nevkročíte (iba že by ste holdovali psychickej bolesti). Nie je jednoduché prijať fakt, že osoba, ktorá s Vami prežila viac ako polovicu života sa rozhodne odísť. Vtedy je potrebne uvedomiť si, že tento človek vo Vašom živote už splnil úlohu, ktorá mu bola pridelená.

 

Skrátka : Vzájomne ste si predali to, čo ste mali a teraz je na čase vydať sa novým smerom

 

A konečne prechádzame  k mojej obľúbenej kategórii ľudia, ktorí sa rozhodli byť tu so mnou preto lebo som úžasná! Mojim cieľom nie je poukázať na seba samú, čiže najmä na vlastné prednosti, ktorých mimochodom nie je málo. Ak by som začala vizuálom mohli by sme tu byť aj do pondelka niektorého z nasledujúcich rokov…

Btw, práve ste ochutnali jeden slabý odvar z mojich nikdy nekončiacich sa vtipov, ktorých hlavou ingredienciou je suchý humor.

Okey, ale už vážne! Skutočné, reálne a ničím nefalšované priateľstvo spoznáte v momente, keď čítate tieto riadky a podvedome myslíte na osoby, ktoré Vám robia ťažké chvíle ľahšími, prinášajú Vám do života smiech a gráciu.

Sú tu pre Vás:

  • v ktorúkoľvek rannú či nočnú hodinu
  • vychádzajú do ulíc aj v pyžame, pretože vycítili, že ich pomoc potrebujete hneď a nie až o pár hodín či dní
  • sú to ľudia pri ktorých nenosíte masky, ktoré Vám boli „darované“ samotnou spoločnosťou!
  • jednoducho ste svoji a nemyslíte na to o čom sa budete rozprávať, pretože viete, že nejako bude 

 

Títo ľudia sa s Vami nebudú hádať ani vtedy, keď nebudete mať rovnaký názor na danú vec. Nebudú nad Vami vynášať súd za niečo, čo ste učinili, pretože ak ste spravili hocičo, zrejme ste na to mali nejaký dôvod. Z tohto všetkého by malo byť zrejmé, že dôvera, úprimnosť a tolerancia  tvoria základ úspešného priateľstva.

 

Ď A K U J E M

všetkým, ktorí sa čo i len na okamih ocitli v mojom SVETE

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.