RANDOM

NOVÝ ROK – asi som už stará

Ahojte,

štvrtý deň v 3 týždni som sa rozpísala o všetkých (mojich) etapách osláv nového roka. Je viac než jasné, že človek postupne mení svoj rebríček hodnôt, spočiatku na vrchole stoja rodičia, neskôr prvenstvo obsadia ,,kamaráti“ a nakoniec sa vraciame zas k rodine či partnerovi. Tieto prechodné štádia som rozdelila do kapitol a veľmi ma zaujíma v ktorej sa nachádzate VY :).

KAPITOLA MLÁĎA

Čo sa týka tejto časti života, myslím si, že všetci (ako deti) sme boli vďační za NOVÝ ROK, pretože išlo o jedinú výnimku, kedy sme mohli ponocovať bez toho, aby voči tomu mali rodičia výhrady.

Vedela som, že v tento prelomový večer si ľudia dávajú nejaké tie predsavzatia, avšak mňa sa to netýkalo. Mne mamina vždy pošepkala, nech si niečo špeciálne zaželám a do 365 dní sa mi túžba vyplní.

KAPITOLA TEENEGER

Obdobie plné rebelantstva, panovačnosti, odvrávania a matia všetkého na HÁKU prišlo skôr než všetci čakali.

S odstupom času bádam, že som sa nevedome rozhodla vítať NOVÝ ROK ,neustále, v inom prostredí. Počas svojej „búrlivej mladosti“ som zažila Silvester na námestí, v bare, na diskotéke, na byte, na dome, na chate skrátka všade tam, kde na mňa nemala dosah rodičovská ruka. Avšak, jedno jediné sa zachovalo a to bolo želanie o 00.00 hod.

KAPITOLA DOSPELOSŤ

Toto bol môj prvý Silvester, ktorý som nechcela oslavovať s nikým iným ako s mojim priateľom a rodinou. Netúžila som po brutálnej žurke z ktorej ma na druhý deň bude bolieť hlava, aby som si zapamätala, že alkohol nie je cesta. Našťastie moja polovička zdieľala rovnaké myšlienkové pochody, a tak sme sa presne o polnoci ocitli na najvyššej rozhľadni nášho mesta a s úžasom sledovali ohňostroj spolu s ďalšími ľuďmi, ktorí zrejme tiež uprednostnili triezvu hlavu nad opojenou.

Záverom konštatujem, že stále kráčam po rovnakej trase, čo sa týka ,,prísľubu,, zmien prostredia počas Silvestra. Lež tentokrát išlo o najkrajšiu chvíľu, ktorú som mohla zažit pri otváraní tohtoročnej ešte takmer nepopísanej knihy.

ps. už len 348 dní

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.