Krása

KOKOSOVÝ OLEJ – vedeli ste, že…

Používate kokosový olej? Mali by ste ho vôbec používať?

S kokosovým olejom som prišla prvýkrát do kontaktu vďaka mojej kamarátke, ktorá mi ho ospevovala, akoby išlo o boží dar. Spočiatku som bola skeptická, pretože cenu BIO oleja moja študentská peňaženka neschvaľovala. Avšak, stovky pozitívnych ohlasov na tento produkt ma dostatočne presvedčili na to, aby fľaštička so zázrakom zdobila  našu (už v ten čas) preplnenú poličku v kúpeľni.

Prečo som sa rozhodla pre kokosový olej?

 

Odstraňuje jazvy

  • toto bol skutočný a jediný dôvod, prečo som naň siahla. Vedela som, že má mnoho iných kladov, ktoré by som mohla využiť, no priorita bola jasná.

Po 6 mesiacoch dôkladného aplikovania tekutiny na postihnuté miesto som nevidela žiadne zlepšenie, preto ukončenie mojej kokosovej rutiny nie je prekvapenia hodné.

 

POZITÍVNE VYUŽITIE

O tom, že ide o jeden  z najuniverzálnejších a najzdravších výrobkov, ktoré môžeme používať  sa ani baviť nemusíme. Čiže odpoveď na otázku, ktorú som v úvode položila znie : „áno, mali by ste ho používať“

BIELI ZUBY 

  • Toto je neodvrátiteľný fakt. Okrem toho, že má bieliacu schopnosť, tiež disponuje silnými antibakteriálnymi vlastnosťami  a tráviacimi  enzýmami, ktoré ničia baktérie.  V preklade odo dňa nahradenia ,,komerčnej,, pasty na zuby sa Vám prestane vytvárať zubný povlak,  predídete zubnému kazu a niečo ako ranný zápach z úst sa stane minulosťou.

(článok starostlivosť o zuby sa pripravuje)

Popraskané pery

  • ak Vám popraskajú pery, vaše „ranky“ rýchlo vylieči nový ,,prírastok,, v poličke.

Odličovač make-upu

  • v skutku je to tak. Ak máte neustály problém s odličovačmi, nahraďte ich kokosovým olejom, neobanujete. Hoci make-up ako taký nenosím, špirálu či zvyšky lepidla na mihalnice spoľahlivo odstráni.

Domáci scrub

  • scrubujete za veľké peniaze? Už nemusíte.  Na výrobu obyčajného body scrub -u Vám stačí kokosový olej, cukor (trstinový)  a esenciálny olej.

 

S istotou Vám viem zaručiť, že všetko o čom som tu písala mám osobne odskúšané a som viac než spokojná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.