RANDOM

JEDOVATÍ ĽUDIA

Hovorí sa, že malí ľudia sú jedovatí. 

čo je na tom pravdy?

 

-zo života-

Počas doby existencie obyčajného človeka je úplne normálne, že sem tam prekročí prah inštitúcie (akciovej spoločnosti), ktorá v súčasnosti pôsobí ako ekonomicky samostatný a konkurencieschopný hospodársky subjekt. Po šokujúco dlhom súvetí, ktoré má slúžiť ako nápoveda, by ste sa mali nejakým zázračným spôsobom dovtípiť, že ide o Slovenskú poštu.

Zatiaľ, čo bežní obyvatelia priemerne navštívia daný subjekt 2 až 3x mesačne, ľudia na druhej strane lode (tí, ktorých pracovná náplň spočíva aj v zasielaní obálok) okupujú poštu takmer každý pracovný deň, vrátane soboty.

Opäť som sa nejakým nedobrovoľným spôsobom ocitla v nesprávnej skupine, kde som pocitovo nadobudla vedúcu funkciu. A to z dôvodu, že všetky zamestnankyne by som dokázala osloviť ich krstným menom. Dokonca, keby som hlboko zalovila v pamäti, tak sa mi vybavia  ich pracovné prezývky (napr. MARRY-KEY – čítaj ,,mérikéj“).

Po pár týždňoch či mesiacoch sústavného vystávania v radoch, ktoré sa v popoludňajších hodinách tiahnu ako sopeľ až pred miestne potraviny, si človek začne všímať rôzne detaily. Napríklad počet zamestnancov v danej pobočke, týždenný priebeh striedania zamestnancov v 4 univerzálnych priehradkách na obsluhu,  absencia jedinca, nová vyplašená pracovná sila, vytýčený čas na desiatu a mnoho ďalších.

Isteže toto skalopevné presvedčenie je podložené aj vykonaným skutkom, napríklad že pri dobíjaní ich komerčnej karty som práve ja zaúčala nové dievča do systému, v ktorom mali viditeľné medzery aj zabehnuté kone.

móda, umenie a kresleniehovorím tomu BUDOVANIE VZŤAHOV

Už  vystavané a pevné základy zbúrala jednou jedinou vetou najnepríjemnejšia žienka v hre (budeme ju volať Kvetinka). Ľudia s lepšou fantáziou ocenia  krátky vizuálny opis. Predstavte si, že z  bieleho okienka širokého 3×3 metre (pôvodný účel preberanie balíkov) vykukuje 150 centimetrová, zubom času obhlodaná, vysokým UV žiarením vylepšená dáma. V momente, kedy sa miestnosť napĺňa ľuďmi, nebezpečne naberá na agresií a jej malé hnedé myšacie oči, ktoré vidieť len vďaka rámom vyplnenými lupou, sa menia na  zbrane.

trochu to znie ako ja z budúcnosti, haha

-príbeh-

Keď človek opustí svoje pracovisko rýchlo prestane byť kráľom času. Avšak, povinnosti si Vás skôr či neskôr aj tak nájdu, a za nos Vás dotiahnu na poštu. Zmierená so svojim osudom som sa postavila do najkratšej rady dúfajúc, že ma pani pri priehradke vybaví do 9 minút (to bola zostávajúca minutáž do oficiálneho zatvorenia). Keď som z tašky vytiahla 20 listín, zhrozená  Kvetinka zo seba vyhŕkla :

,, Slečna, choďte sa postaviť do iného okienka“

Isteže, sa nepôjdem postaviť do iného okienka, pri ktorom sa zakoreňuje ďalších 6 ľudí. So všetkou slušnosťou som jej vysvetlila, že sa odtiaľto nepohnem až dokým ma nevybaví. Z jej náhleho sfarbenia som pochopila, že nesympatizuje s mojim rozhodnutím a patrične mi to dala najavo aj  zvýšeným hlasom, pričom prudko  šmarila predmetné obálky na zem.

Na jednu stranu chápem Kvetinkino správanie, nie každý deň je ako z rozprávky. Lež ta druhá mi hovorí, že by bolo na mieste zachovať si chladnú hlavu a ako takú profesionalitu. Záverom som jej poďakovala, popriala pekný deň, dúfajúc, že karma si svoju prácu robí poctivo.

(neberte moje príbehy vážne, sama všetko zveličujem a premieňam na humor)

-z instagramu-

Na úvodnú otázku sme dostali rýchle odpovede:

 

 

až 63% ľudí si myslí, že malí ľudia sú jedovatí a zvyšné percenta sú malí ľudia.