Holandsko

Holandsko – príbeh o tom ako..

Momentálny stav na Slovensku (písané v čase, kedy by aj samotný čert videl v našej krajine domov) doslova vyháňa ľudí navštevovať destinácie, v ktorých  si aspoň na týždeň oddýchnu od pekelných horúčav.

Moja letná dovolenka búrala všetky ideály, ktoré  sú späté s týmto slovným spojením. Žiadne vyvaľovanie kostí (zámerne nepíšem špekov) na piesku, žiaden stekajúci pot, žiadne neželané degustovanie príslušného mora a  žiadne spálenie.Keďže som už nejaký ten mesiac vedela o tom, že budem cestovať 13 hodín do Holandska a zdržím sa tam minimálne 7 dní , n e p o c t i v o som sledovala poveternostné podmienky. Týždeň pred samotnou cestou padali v Holandsku rekordné teploty a.k.a welcome to hell. Práve z tohto dôvodu obsah mojej batožiny tvorili zväčša priliehavé šatočky, šortky, sukne, tielka, blúzočky, a len pre prípad núdze alebo chladných večerov som si na podnet môjho priateľa vzala jedny nohavice a dvoje tričká s dlhým rukávom.

Asi už tušíte, ŽIVOT  na mňa opäť narafičil lesť.

Deň pred odchodom som opäť otvorila app-ku na počasie a všetko nasvedčovalo tomu, že akurát v onen týždeň bude v krajine zúriť  chlad, dážď a občasné búrky. Poviem Vám, že s touto predpoveďou som nebola stotožnená, a tak som si vytvorila vlastnú realitu, v ktorej som mohla nosiť šortky, tielka či  blúzočky.

Pekne hlúpe čo?

Cesta autom bola nekonečná, každá hodina dokázala mať viac ako 60 minút a môj mechúr mal tendenciu sa každým prehltnutím slín zmenšovať. Moja fyzická schránka veľmi ťažko znáša cestu autom, pokiaľ nie je vodič, a tak som sa uložila na letný spánok. Spala som bez mála 10 hodín, čiže si viete prestaviť tie tri zdĺhavé hodiny bdelosti.Po vyčerpávajúcej ceste, som išla rovno spať. Btw, pred domom ma uvítali dve krásne palmy, ktoré ma len utvrdili v tom, že nasledujúce ráno bude pekne horúce.

Opäť sa prejavila naivita.

Moje prvé ráno v Rotterdame bolo drsné, čo do klimatických podmienok. Teplomer ukazoval neuveriteľných 16 stupňov, čo ma prinútilo naskočiť na bicykel a zaviesť sa do nejakých tých obchodov s handrami.Prv než som išla spoznávať mesto a nakupovať oblečenie na prežitie, som sa musela naučiť nasadať a schádzať z bicykla. Nič ťažké pre bežných ľudí, avšak  pre hobbitov nesplniteľná úloha. Holandské bicykle sú primárne pre Holanďanov, ktorí nemajú ledva 160 cm, čiže v mojom prípade by som uvítala aj stupačik. Samozrejme, nie som žiadna padavka a v posledný deň mojej návštevy by ste boli povedali, že  som sa s bicyklom narodila (preháňam, ale už by ste sa aspoň nesmiali).To by bol príbeh o tom aká naivná a (ne) schopná dokážem byť.  Viac o Rotterdame v ďalšom článku. 

 1 – predpoveď počasia je základ!

2 – neprehĺtajte sliny príliš často

3 – nebuďte naivní

  

Ďakujem za prečítanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.