RANDOM

4 dôvody, prečo nepiť alkohol

 

Alkohol je dobrý sluha, ale zlý PÁN

Väčšine z nás už alkoholická tekutina pretiekla krkom, avšak nie vždy to dopadne podľa našich predstáv. Situácia sa môže zvrtnúť v momente, kedy hladina alkoholu stúpne a naopak rozumová kapacita klesne. Vtedy prestávate mať nad sebou kontrolu a veľmi „lajtsky“ povedané, robíte trapasy.

 

  • V lepších prípadoch spievate na verejnosti aj napriek tomu, že Vaše publikum by milé rado  hodilo po Vás paradajku, keby nejakú vlastnilo.
  • Ďalšou úrovňou sú nezmyselné konverzácie, kedy Vás už nechce počúvať nikto fyzicky prítomný, a vy si spomeniete, že Vaše vrecko obsahuje mobilné zariadenie. Tak prečo nezavolať starým známym?
  • V najhorších scenároch nastáva agresia, bitky, zbližovanie sa či párenie.

ŠKODÍ PLETI

Tento bod sa týka najmä žien, pretože mužom je zväčša jedno ako vyzerajú. Pokiaľ sa rozhodnete  piatkový (či hocijaký iný)  večer tráviť v spoločnosti destilátu vedzte, že dane na seba nenechajú pridlho čakať. Okrem toho, že špiritus dehydruje pokožku, rozširujú sa aj krvné cievky, ktoré sú príčinou opuchu. Tiež ničí zásoby vitamínu A, vďaka ktorému je Vaša pokožka pevná (čím menej vitamínu A, tým viac V-rások).

 

Ps. Ide o nadmerné prijímanie alkoholu, aby sme sa vyhli nedorozumeniam

Typ pre Vás: Každý poldecáčik, zapite jedným pohárom neperlivej vody. Pred spaním nezabudnite spapať vitamín C, ktorý postaví Vašu pečeň na nohy.

 

Výrazne otupuje zmysly

Je všeobecne známe, že alkohol nie je zdraviu prospešný. Teda nie je prekvapením, že spomaľuje mozgové funkcie a Vaše zmysly nie sú schopné prenášať informácie do mozgu tak rýchlo, ako za bežných okolností. Bohužiaľ, alkohol vyvoláva negatívne pocity pri nadmernom počte ľudí, avšak  u slabších jedincov môžu nepriaznivé emócie prepuknúť do depresie, hysterického plaču či nezmyselných vyznaní (najhorší scenár- smrť). 

 

Strata pamäte

Buď máte totálne okno, alebo len VETRAČKU.  Úprimne, neviem Vám povedať, čo z toho je horšie. V oboch prípadoch sa na druhý deň od kamarátov dozvedáte veci, ktorým neveríte, pretože za triezva by ste to NIKDY nespravili. Obhajujete sa, vraj „Čo si nepamätám, to sa nestalo“. Povedzme si pravdu, kamoši sú svine, akonáhle sa odtrhnete z „vôdzky“, vyťahujú telefóny a dokumentujú všetko, čo sa dá. Čiže video je slušný dôkaz ich svedectva, a vy môžete začať chodiť kanálmi.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.